Trwa ładowanie...
d2513z8

Koronawirus. 10 tys. zł grzywny za rozdawanie maseczek. Mieszkańcy chcą pomóc ukaranej dyrektorce MDK

10 tys. zł - karę w takiej wysokości nałożył sanepid na Katarzynę Woźniak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach, za rozdawanie maseczek mieszkańcom i rzekome zorganizowanie zgromadzenia w tym celu. Mieszkańcy chcą jej pomóc i zbierają pieniądze na poczet grzywny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. 10 tys. zł grzywny za rozdawanie maseczek. Mieszkańcy chcą pomóc ukaranej dyrektorce MDK
Koronawirus. 10 tys. zł grzywny za rozdawanie maseczek. Mieszkańcy chcą pomóc ukaranej dyrektorce MDK (Materiały prasowe)
d2513z8

Sprawa darmowego rozdawania maseczek w Świebodzicach stała się głośna w drugiej połowie maja, po tym jak zainterweniował Sebastian Biały - radny i były dyrektor biura PiS. Jego zdaniem, przy okazji wręczania mieszkańcom środków ochrony osobistej doszło do złamania przepisów, bo zorganizowano zgromadzenie.

"Doprowadzenie do zgromadzenia tak dużej liczby osób jest narażeniem tych osób na zakażenie koronawirusem i gwałci przepisy przeciwepidemiczne. Ta akcja może przyczynić się do gwałtownego rozprzestrzenienia się epidemii w Świebodzicach" - pisał Biały na łamach lokalnego portalu swiebodzice.info, którego jest redaktorem naczelnym.

Świebodzice. 10 tys. zł kary za rozdawanie maseczek

Maseczki za darmo szyły pracownice Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach, a za pomysłem stała jego dyrektor - Katarzyna Woźniak. I to ona poniosła konsekwencje.

d2513z8

ZOBACZ WIDEO: ZUS zalany wnioskami. Prezes ZUS podała, ilu płatników składek się wyrejestrowało

Sanepid w Świdnicy nałożył na dyrektor MDK grzywnę w wysokości 10 tys. zł za "naruszenie w dniu 23 kwietnia 2020 r. zakazu organizowania zgromadzeń ludności w postaci spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w czasie stanu epidemii".

Problem w tym, że liczne zdjęcia z momentu zbiórki pokazują, że w momencie rozdawania maseczek mieszkańcy Świebodzic stosowali się do zasady dystansu społecznego i zachowywali bezpieczny odstęp od kolejnych osób w kolejce.

d2513z8

Na zdjęciach przedstawionych przez radnego Białego wygląda to nieco inaczej, bo zostały one wykonane z innej perspektywy. Na nich faktycznie można odnieść wrażenie, jakoby mieszkańcy Świebodzic stali blisko siebie i tym samym zwiększali ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Świebodzice. Mieszkańcy chcą pomóc ukaranej pani dyrektor

Decyzja o ukaraniu dyrektor Woźniak grzywną w wysokości 10 tys. zł rozwścieczyła mieszkańców Świebodzic. Gdy informacja wyszła na jaw, założyli oni internetową zbiórkę, za pośrednictwem której chcą zgromadzić pieniądze dla dyrektor MDK.

"Charytatywna akcja małego dolnośląskiego miasteczka przerodziła się w koszmar dla osoby, która ma ogromne serce i to serce, w czasach pandemii chciała dać "na dłoni". Dołączamy zdjęcie Pani Katarzyny, która w pełnym zabezpieczeniu własnej osoby i osób do niej podchodzących jest w maseczce oraz rękawiczkach, a odbierający maseczki w dobrej odległości" - napisano w opisie zbiórki, a zdjęcie znajduje się w nagłówku naszego artykułu.

d2513z8

Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, grzywna 10 tys. zł wymierzona przez sanepid jest decyzją administracyjną. Można się od niej odwołać dopiero po wpłaceniu całej sumy.

O tym, jak bardzo mieszkańców Świebodzic poruszyła historia dyrektor Woźniak może świadczyć fakt, że w kilkadziesiąt godzin na konto internetowej zbiórki wpłynęło już ponad 6 tys. zł.

Czytaj także: Wrocław. Regularnie okradali paczkomaty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2513z8

Podziel się opinią

Share

d2513z8

d2513z8