Trwa ładowanie...

Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnych

Rektorzy największych wrocławskich uczelni zapewniają, że nowy rok akademicki 2021/2022 studenci rozpoczną stacjonarnie. Oznacza to, że semestr zimowy odbywać się będzie w normalnym trybie. Do zmiany może doprowadzić jedynie nagłe pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Share
Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnych
Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnychŹródło: Facebook.com
d3iualj

Studenci wrocławskich uczelni rozpoczną semestr zimowy w stacjonarnym trybie nauki. Rektorzy zapowiadają, że póki sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się, zdalne nauczanie będzie tylko dodatkiem do zajęć w salach. W przypadku nagłego ataku kolejnej fali COVID-19 prowadzący mają być przygotowani na zmianę formy na zdalną lub hybrydową. 

Koniec z nauczaniem zdalnym studentów. Czas na powrót zajęć stacjonarnych

Uniwersytet Wrocławski informuje, że jeśli nie będzie dostępnych sal, które pozwalają na przeprowadzenie wykładu z zachowaniem obowiązujących ograniczeń epidemicznych, to studenci takiego wykładu wysłuchają za pośrednictwem internetu lub w formule hybrydowej. 

Prof. Przemysław Wiszewski z UWr poinformował, że osoby układające plan zajęć miały na uwadze to, aby grupy studentów jak najmniej przemieszczały się pomiędzy salami i budynkami. Ma to ograniczyć kontakty międzyludzkie i zwiększyć bezpieczeństwo. 

d3iualj

Zero tolerancji dla antyszczepionkowych hejterów. Prokuratura będzie wszczynać postępowania

Z kolei rektor Politechniki Wrocławskiej chciałby, aby 1 października studenci wrócili na zajęcia. - Oczywiście, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, uczelnia jest przygotowana do prowadzenia zajęć w formie hybrydowej. Nie przewidujemy natomiast kształcenia tylko zdalnego - deklaruje w komunikacie prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Uniwersytet Przyrodniczy czeka z ogłoszeniem ostatecznej decyzji do początku września, ale niemal pewnym jest, że studenci tej uczelni również powrócą na dobre do nauki stacjonarnej. Dla wielu osób to świetna informacja. Istnieje bowiem szansa na powrót życia studenckiego w pełnej klasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iualj

Podziel się opinią

Share
d3iualj
d3iualj