Trwa ładowanie...
ycipk-5mvqo0

Koleje Dolnośląskie. Duże opóźnienia przy remoncie kolei aglomeracyjnej

Remont linii kolejowej dla połączeń aglomeracyjnych opóźniony o półtora roku. Po rozpoczęciu przebudowy okazało się, że modernizacji wymagają dwa mosty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont kolei aglomeracyjnej przedłuży się o 18 miesięcy
Remont kolei aglomeracyjnej przedłuży się o 18 miesięcy (East News, Fot: PIOTR KRZYZANOWSKI)
ycipk-5mvqo0

Polskie Linie Kolejowe planowały oddanie wyremontowanej linii w grudniu. Wtedy zmieni się rozkład jazdy, który miał uwzględnić pociągi z Wrocławia-Sołtysowic do Jelcza-Miłoszyc. Wiadomo jednak, że termin nie zostanie dotrzymany. PLK podała, że "zakończenie prac i udostępnienie linii dla ruchu pasażerskiego przewidziane jest w połowie 2021 r."

Wszystko z powodu koniecznej przebudowy dwóch mostów. Rzecznik PLK Mirosław Siemieniec zastrzegł, że plany remontu nie zakładały tego. - Stan mostów można było szczegółowo określić dopiero po rozpoczęciu prac. Wykonanie tych robót pozwoli na sprawne kursowanie pociągów po rewitalizacji linii – wyjaśnił teraz Siemieniec.

Spółka, która odpowiada za linie kolejowe nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju, podkreśla, że musi dostać dodatkowe pozwolenia na prowadzenie remontu.

ycipk-5mvqo0

Zobacz też: "Kto jest głupi?". Awantura w studiu między przedstawicielami KO i PiS

Na oddanie linii czekają mieszkańcy dzielnic Wrocławia, przez które prowadzi remontowane torowisko.

Dłuższe prace modernizacyjne to nie jedyny kłopot na tej trasie. Koleje Dolnośląskie nie zakupiły składów elektrycznych, które miałyby kursować tą linią. Nie wiadomo więc, czy przewoźnik nie straci unijnej dotacji.

ycipk-5mvqo0
Remont trasy kolei aglomeracyjnej przedłuży się o 18 miesięcy. google
Podziel się

Inwestycja na odcinku, który liczy 21 km, ma łącznie kosztować ponad 58 mln zł, z czego większość pochodzić ma właśnie z kasy z Unii Europejskiej. Do linii kolejowej Wrocław i okoliczne gminy dobudują m.in. parkingi park & ride. Pociągi pasażerskie mają jechać tą trasą z prędkością do 120 km/h.

Źródło: gazeta.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-5mvqo0

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-5mvqo0

ycipk-5mvqo0
ycipk-5mvqo0