Trwa ładowanie...

Kobieta zaatakowana w Głogowie usłyszała zarzuty. Policja ujawnia nowe fakty

Kobieta, która podczas niedzielnego protestu w Głogowie została zaatakowana przez jednego z funkcjonariuszy, usłyszała zarzut znieważenia i słowach nietykalności cielesnej policjantów. Jak się okazało, już wcześniej była ona karana za znieważenie i groźby karalne.

Share
Kobieta zaatakowana w Głogowie usłyszała zarzuty. Policja ujawnia nowe fakty
Kobieta zaatakowana w Głogowie usłyszała zarzuty. Policja ujawnia nowe faktyŹródło: Policja
d4dl6m0

Od niedzieli temat interwencji policji w Głogowie budzi ogromne emocje wśród Polaków. Wszystko po tym, jak do sieci trafiło nagranie, na którym można było zobaczyć funkcjonariusza szarpiącego i uderzającego pałką bezbronną kobietę.

Kilkanaście godzin później policja odpowiedziała publikacją nagrania, które przedstawiało wcześniejsze wydarzenia. Na filmie można było dostrzec, jak kobieta obraża i wyzywa mundurowych.

d4dl6m0

Kobieta zaatakowana w Głogowie usłyszała zarzuty. Policja ujawnia nowe fakty

W niedzielę w Głogowie łącznie zatrzymano 6 osób, z czego 3 za agresywne zachowanie względem funkcjonariuszy. Wystawiono 32 mandaty i sporządzono 101 wniosków o ukaranie do sądu. Wylegitymowano łącznie 196 osób. W poniedziałek służby poinformowały, że zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Problemy mają też dwaj mężczyźni, którzy atakowali policjantów podczas protestu.

Film policji z interwencji w Głogowie

"Zatrzymana nie ustawała w kierowaniu agresji słownej również w trakcie doprowadzania do radiowozu. Cała trójka podejrzana jest o znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Dodatkowo zatrzymana podejrzana jest o to, iż działając w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej polegającej na jej zatrzymaniu, szarpała za mundur oraz odpychała go, a także naruszała nietykalność cielesną" - napisano w specjalnym komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jako że policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego względem zatrzymanych, to zostali oni przebadani na okoliczność posiadania obrażeń. U kobiety i dwóch mężczyzn nie stwierdzono jednak obrażeń.

d4dl6m0

"Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, zarówno zatrzymana podejrzana, jak również jeden z zatrzymanych wspólnie z nią mężczyzn w przeszłości byli już notowani za znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz stosowanie gróźb karalnych i uszkodzenie mienia. Zatrzymana ma na swoim koncie także udział w bójce, natomiast zatrzymany mężczyzna kradzież, wymuszenie rozbójnicze oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu" - dodano w komunikacie KWP we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dl6m0

Podziel się opinią

Share
d4dl6m0
d4dl6m0