Trwa ładowanie...

Kłodzko. Nie żyje 3-letnie dziecko. Nowe fakty ws. tragedii

W piątek w Kłodzku doszło do tragedii, wskutek której zmarła 3-letnia dziewczynka. Matka za karę polewała ją zimną wodą, aż doprowadziła do wychłodzenia organizmu dziecka. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Kłodzku wydał decyzję o areszcie dla 30-latki.
Share
Kłodzko. Nie żyje 3-letnie dziecko. Nowe fakty ws. tragedii
Kłodzko. Nie żyje 3-letnie dziecko. Nowe fakty ws. tragediiŹródło: Policja
d2o4j62

Tragedia w Kłodzku ujrzała światło dzienne w poniedziałkowy poranek, a jako pierwszy opisał ją serwis 24klodzko.pl. W piątkowy wieczór służby zostały wezwane do jednego z mieszkań przy ul. Więźniów Politycznych, po tym jak 3-letnia dziewczynka zaczęła wymiotować i straciła przytomność. Niestety, ratownikom nie udało się jej uratować.

Jak się okazało, wcześniej dziecko przez kilka minut było polewane zimną wodą. W ten sposób matka chciała wymierzyć mu karę za to, że zmoczyło się w łóżku. Tego typu sytuacje miały się powtarzać w przeszłości, dlatego też Prokuratura Rejonowa w Kłodzku postawiła 30-latce zarzut znęcania się nad dziewczynką ze szczególnym okrucieństwem i jednocześnie doprowadzenia do nieumyślnego spowodowania zgonu.

Kłodzko. Nie żyje 3-letnie dziecko. Nowe fakty ws. tragedii

Śledczy wystąpili do Sądu Rejonowego w Kłodzku z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla matki dziecka. W poniedziałek sąd częściowo zgodził się z prokuraturą i ostatecznie postanowił o umieszczeniu podejrzanej za kratkami na okres jednego miesiąca.

d2o4j62

Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

Zarzut znęcania się nad dzieckiem usłyszał również konkubent kobiety, który zamieszkiwał z nią w mieszkaniu przy ul. Więźniów Politycznych. 30-latka opiekuje się dodatkowo dwiema córkami - starsza ma 8 lat, młodsza 10 miesięcy.

Mężczyzna na razie nie trafi jednak do aresztu. Względem niego orzeczono dozór policyjny. Otrzymał też zakaz zbliżania się do małych dziewczynek. Młodsza z nich jest jego córką.

d2o4j62

Dodatkowo śledczy ustalili, że rodzina objęta była opieką kuratora oraz opieki społecznej. Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Kłodzku ma ustalić, w jaki sposób służby dokonywały kontroli i czy dzieci miały zapewnione odpowiednie warunki do życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o4j62

Podziel się opinią

Share
d2o4j62
d2o4j62