Trwa ładowanie...

Kłodzko. Aktywistki Strajku Kobiet: "Tak, jesteśmy za życiem". Dziecko w sercu znów na plakatach

Skontaktowały się z autorką grafiki i poprosiły ją o zgodę na użycie pracy. Nienarodzone dziecko w macicy w kształcie serca znów pojawi się więc w miejskiej przestrzeni Kłodzka i okolic, tym razem z doprecyzowującym napisem. Aby nie było wątpliwości, że to artystyczna wizja oczekiwania na chciane potomstwo.

Share
Kłodzko. Grafika, która zapełniła nośniki reklamowe w całej Polsce w grudniu, znów pojawi się w miejskiej przestrzeni. Tym razem z komentarzem zwracającym uwagę na wartość bezwarunkowej akceptacji oczekiwanego potomstwa
Kłodzko. Grafika, która zapełniła nośniki reklamowe w całej Polsce w grudniu, znów pojawi się w miejskiej przestrzeni. Tym razem z komentarzem zwracającym uwagę na wartość bezwarunkowej akceptacji oczekiwanego potomstwaŹródło: WP
d2o8l0e

"Jesteśmy za życiem naszym własnym i za życiem naszych dzieci, które zdecydowałyśmy się urodzić. Jesteśmy za naszymi dziećmi, niezależnie od tego, kim są. Decyzja o byciu matką wymaga odpowiedzialności, dojrzałości i po prostu miłości. Jest to przede wszystkim DECYZJA KOBIETY. Tak dla CHCIANEJ ciąży" - napisały w mediach społecznościowych aktywistki kłodzkiej grupy Strajku Kobiet.

Nie ukrywają, że pomysł narodził się w związku z kontrowersjami i niedopowiedzeniami. Grafika, użyta zresztą bez wiedzy jej autorki, Ekateriny Glazkowej, która zalała nośniki reklamowe w polskich miastach, miała być głosem sprzeciwu wobec aborcji i promocją idei pro-life.

"Odpowiadamy autorską kampanią 'pro-choice' i po prawdzie też 'pro life' - bo z całą pewnością postawa żołnierzy 'pro-birth' z ochroną życia i szacunkiem do życia niewiele ma wspólnego. Dla nas życie człowieka nie kończy się w momencie jego narodzin, albo w momencie zdiagnozowania u niego choroby, albo wreszcie jego comingoutu jako osoby nieheteronormatywnej" - czytamy w poście informującej o akcji i prezentującym nową wersję plakatu, tym razem opatrzonego napisami, które zwracają uwagę na ważny problem - na wartość miłości i bezwarunkowej akceptacji dziecka, które ma przyjść na świat.

Bezwarunkowa akceptacja narodzonego dziecka - to problem, na który ma zwracać uwagę lokalna kampania w Kłodzku
Bezwarunkowa akceptacja narodzonego dziecka - to problem, na który ma zwracać uwagę lokalna kampania w Kłodzku
Strajk Kobiet Kłodzko i powiat opracował znane w Polsce grafiki na nowo Facebook.com
Strajk Kobiet Kłodzko i powiat opracował znane w Polsce grafiki na nowoŹródło: Facebook.com

Aktywistki z grupy Strajk Kobiet Kłodzko i powiat zachęcają także do działań wszystkich, którzy w swojej okolicy chcieliby pójść w ich ślady. Oferują opracowane przez siebie grafiki, jednak - by być uczciwe wobec artystki, która stworzyła ten obrazek - proszą o uzgodnienie szczegółów. W swojej korespondencji zapowiadały bowiem akcję lokalną, więc nie wiedzą, czy Ekaterina Glazkowa zgodzi się na działania na większą skalę.

d2o8l0e

Wykorzystanie jej pracy przez polską firmę, bez uzgodnień i w sposób niekoniecznie zgodny z jej intencjami i poglądami, było dla artystki przykrym doświadczeniem. Strajk Kobiet Kłodzko w swoim wpisie w mediach społecznościowych poleca uwadze swoich sympatyków instagramowe konto artystki - znaleźć tam można naprawdę wyjątkowe graficzne arcydzieła.

Joanna Krupa spędza czas z córeczką na plaży

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2o8l0e

Podziel się opinią

Share
d2o8l0e
d2o8l0e