Trwa ładowanie...

Jelenia Góra. W regionie powstanie tor saneczkowy? Pierwszy krok został wykonany

O sztucznym torze saneczkowym w Jeleniej Górze marzą sportowcy z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Obiekt miałby wielu entuzjastów. Aby inwestycja była możliwa, konieczne są zmiany w dokumentach zagospodarowania przestrzennego. Na razie wykonano jeden, ważny krok.

Share
Jelenia Góra. W regionie powstanie tor saneczkowy? Pierwszy krok został wykonany
Jelenia Góra. W regionie powstanie tor saneczkowy? Pierwszy krok został wykonanyŹródło: UM Jelenia Góra
d3knx2p

Jak informuje Urząd Miasta w Jeleniej Górze, w najbliższym czasie rozpoczną się prace związane ze zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Jelenia Góra w rejonie ulicy Bronka Czecha. To pierwszy, ważny krok na drodze do budowy toru saneczkowego.

Jelenia Góra. W regionie powstanie tor saneczkowy? Pierwszy krok został wykonany

O powstaniu obiektu dla saneczkarzy marzą sportowcy z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Najpierw konieczne jest jednak uporządkowanie spraw dokumentacyjnych. Konieczne są zmiany w studium, a następnie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla tego obszaru. W Polsce tego typu procedury trwają niezwykle długo, więc warto uzbroić się w cierpliwość. 

d3knx2p

Istotny jest jednak fakt, że temat już ruszył się do przodu. Stosowną uchwałę o zmianie studium podjęła w październiku ubiegłego roku jeleniogórska rada miejska.

Czy po Wielkanocy czeka nas wzrost zachorowań? Prof. Mastalerz-Migas: "Istnieje takie ryzyko"

Do 29 marca przyjmowane były oferty od projektantów. Zgodnie z umową, projekt ma zostać wykonany do 14 grudnia bieżącego roku. Jeśli to się uda, to realizacja inwestycji może nastąpić już w przyszłym roku. 

Sztuczny tor saneczkowy miałby powstać w okolicach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. Z pewnością cieszyłby się on sporym zainteresowaniem, ponieważ na terenie Polski czy regionu brakuje tego typu miejsc. Tymczasem rozwój sportów zimowych w kraju niesie za sobą wiele korzyści, tak w postaci sukcesów na arenie międzynarodowej, jak i zarobku dla okolicznych mieszkańców. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3knx2p

Podziel się opinią

Share
d3knx2p
d3knx2p