Trwa ładowanie...

Henryk Gulbinowicz w szpitalu. Bardzo poważny stan kardynała

Kardynał Henryk Gulbinowicz trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Jego stan określany jest jako bardzo poważny. Z nieoficjalnych informacji Radia Wrocław wynika, że 97-latek jest nieprzytomny.
Share
Henryk Gulbinowicz w szpitalu. Bardzo poważny stan kardynała
Henryk Gulbinowicz w szpitalu. Bardzo poważny stan kardynałaŹródło: Kancelaria Prezydenta RP
d2v4cfb

Informacje na temat stanu zdrowia Henryka Gulbinowicza przekazał dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, prof. Wojciech Witkiewicz. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że 97-letni duchowny jest nieprzytomny. Trwa walka o jego życie - podaje Radio Wrocław.

Henryk Gulbinowicz w szpitalu. Bardzo poważny stan kardynała

O kardynale Gulbinowiczu zrobiło się głośno w ubiegły piątek, kiedy to świat dowiedział się o decyzji Watykanu, odbierającej mu insygnia biskupie. Kościół nałożył na duchownego sankcje w związku z podejrzeniami o molestowanie seksualne.

d2v4cfb

Zarzucono mu także brak reakcji na działalność pedofilską księży. Henryk Gulbinowicz otrzymał zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich. Stracił również przywilej pochówku w katedrze.

PONIŻEJ PRZECZYTASZ SYLWETKĘ KARDYNAŁA GULBINOWICZA

Informacje te sprawiły, że opinia publiczna odwróciła się od duchownego. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poparł zdanie wielu obywateli, a także radnych miejskich, wnioskujących o to, by Gulbinowicz stracił tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia.

d2v4cfb

Sprawa wydaje się być przesądzona, ponieważ wniosek w tej sprawie złożyli już politycy opozycyjni, a przedstawiciele PIS zaprzestali obrony duchownego. Rozpoczęła się także procedura zmierzająca do odebrania kardynałowi Gulbinowiczowi Orderu Uśmiechu. Lewica żąda z kolei, by Henryk Gulbinowicz stracił Order Orła Białego, jaki w 2008 roku przyznał mu prezydent Lech Kaczyński.

Po upublicznieniu informacji o ciężkim stanie 97-latka pojawiły się głosy, że to właśnie decyzja Watykanu oraz późniejsze jej konsekwencje miały wpływ na stan zdrowia mężczyzny.

Pedofilia w Kościele. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski: nie powinno być taryfy ulgowej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v4cfb

Podziel się opinią

Share
d2v4cfb
d2v4cfb