Trwa ładowanie...
d2p7g2q

Halloween 2019 – świętujesz Halloween w domu? Sprawdź najmodniejsze i najstraszniejsze potrawy na Halloween 2019

Organizujesz domówkę na Halloween 2019? Nie masz pomysłu co przygotować dla swoich gości? Sprawdź zestawienie najstraszniejszych i najbardziej pomysłowych przekąsek na Halloween 2019.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halloween 2019. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada święto duchów i jakie przekąski przygotować na Halloween
Halloween 2019. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada święto duchów i jakie przekąski przygotować na Halloween (123RF)
d2p7g2q

Już co trzeci Polak świętuje Halloween

Halloween już niebawem – 31 października Wrocław czeka nalot wampirów, czarownic i innych stworów rodem z horrorów. Wszystko wskazuje na to, że Halloween z roku na rok zyskuje na popularności – w tym roku co trzeci Polak deklaruje, że będzie obchodzić to święto. We Wrocławiu nie brakuje rozrywek (nierzadko darmowych) związanych z tym świętem. Jeśli jednak wolisz świętować w domu i chcesz przygotować coś specjalnego dla znajomych – mamy kilka ciekawych propozycji.

Potrawy na Halloween 2019

Co powinno zagościć na Twoim stole, jeśli przygotowujesz domówkę na Halloween? Nasze zestawienie zawiera najmodniejsze i najbardziej kreatywne potrawy na Halloween 2019. Warto już dziś poszukać kuchennej inspiracji – czym możesz zaskoczyć swoich gości?

• Bezowe duszki – robione jak tradycyjne bezy. Buźki są domalowane brązowymi jadalnymi pisakami,
• Palce wiedźmy – to tak naprawdę kruche ciasteczka maślane w kształcie wychudzonych palców, z paznokciami zrobionymi z migdałów, na koniec można je "podrasować " i "zakrwawić " czerwonym pisakiem jadalnym. Uwaga - wyglądają bardzo realistycznie!
• Parówki-mumie – straszna wersja parówek w cieście francuskim. Wystarczy owinąć parówki cienkimi kawałkami ciasta, które będą imitowały bandaże,
• Tarantule na jajkach – nic prostszego! Na tradycyjne jajko z ulubionym farszem wystarczy położyć połówkę czarnej oliwki, która będzie tułowiem naszej tarantuli, pokrojona w ósemki oliwka posłuży nam natomiast jako odnóża naszego pająka.

Takie przepisy są proste i bardzo efektowne. Będą idealną ozdobą stołu na Halloween 2019.

d2p7g2q

Skąd wzięła się tradycja Halloween?

Sama nazwa Halloween wywodzi się w prostej linii z tradycji chrześcijańskiej (od "All Hallows’ Eve", czyli w tłumaczeniu "wigilia wszystkich świętych"). Jeśli chodzi o sam obrzęd, badacze zwracają uwagę na powiązania z celtyckim świętem Samhain, najbardziej istotnym m.in. w starożytnej Irlandii. To właśnie w tym okresie – na przełomie października i listopada świat żywych przenikał się ze światem umarłych, oficjalnie żegnano lato i świętowano nadejście pory zimowej. Według Celtów dusze zmarłych wracały w tym czasie na ziemię, by przeniknąć w ludzkie ciała, a żeby tego uniknąć należało wystraszyć duchy, np. przy pomocy masek demonów.

d2p7g2q

Podziel się opinią

Share

d2p7g2q

d2p7g2q