Trwa ładowanie...
d2tseti

Ferie 2021. Kilka osób weszło na dach obserwatorium na Śnieżce

Ferie 2021 ciągle trwają. Ratownicy GOPR apelują do turystów o rozsądek. Niestety, większość osób niewiele sobie z tego robi. W górach panuje moda na zjazdy na "jabłuszkach", a lekkomyślna grupka śmiałków weszła na dach obserwatorium Śnieżce.
Share
Ferie 2021. GOPR apeluje o rozwagę, turyści nadal swoje. Kilka osób weszło na dach obserwatorium na Śnieżce
Ferie 2021. GOPR apeluje o rozwagę, turyści nadal swoje. Kilka osób weszło na dach obserwatorium na ŚnieżceŹródło: Sudety z plecakiem
d2tseti

Grupka turystów weszła na dach obserwatorium na Śnieżce. Zdjęcie z kontrowersyjnego wyczynu wrzucił jeden z użytkowników Facebooka na grupę "Sudety z plecakiem".

Fotografia wywołała lawinę komentarzy, tak pozytywnych, jak i negatywnych. Większość osób krytykowała śmiałków za ich lekkomyślne zachowanie.

Ferie 2021. GOPR apeluje o rozwagę, turyści nadal swoje

Problem w tym, że budynek ten znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Z tego też powodu został kilka lat temu zamknięty dla odwiedzających. Pragnienie zrobienia sobie wyjątkowego zdjęcia mogło więc kosztować śmiałków zdrowie, a nawet życie.

d2tseti

Niestety, do podobnej sytuacji doszło także przed rokiem.

Zobacz też: Brak prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Roman Giertych o państwie policyjnym

Trwające właśnie w Polsce ferie zimowe 2021 to czas, w którym znacznie więcej osób dysponuje dniami wolnymi, które chętnie spędza w górach. Szczególnie, że w kraju obowiązuje szereg restrykcji i ciekawych zajęć jest jak na lekarstwo. To wszystko powoduje, że turyści miewają oryginalne pomysły.

d2tseti

Ostatnio w górach panuje moda na zjeżdżanie na "jabłuszkach". Ratownicy apelują jednak o zdrowy rozsądek.

"W Karkonoszach mamy już 2. stopień zagrożenia lawinowego. Niebezpieczne są głównie strome stoki o wystawie północnej, w szczególności miejsca odłożenia śniegu przez wiejący wiatr (rejony pod przełamaniami terenu, żleby)" - informuje GOPR.

"Warunki turystyczne bardzo niekorzystne, szlaki pokryte świeżym śniegiem, mogą tworzyć się zaspy, ograniczona widoczność. Miejscami dużo lodu szczególnie w rejonie Śnieżki (zakosy). Zaleca się używania raczków, kijków oraz dobrego obuwia" - czytamy w komunikacie GOPR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tseti

Podziel się opinią

Share
d2tseti
d2tseti