Trwa ładowanie...

Duszniki-Zdrój. Napad w trakcie mszy świętej. Mężczyzna celował w księdza z pistoletu

Do niebezpiecznego incydentu doszło podczas porannej mszy świętej w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju. Mężczyzna wtargnął do świątyni, podszedł do ołtarza i zaczął celować do księdza z pistoleta. Napastnik został obezwładniony przez parafian, następnie zainteresowała się nim policja.

Share
Duszniki-Zdrój. Napad w trakcie mszy świętej. Mężczyzna celował w księdza z pistoletu
Duszniki-Zdrój. Napad w trakcie mszy świętej. Mężczyzna celował w księdza z pistoletuŹródło: Google Maps
d4dl6m0

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek, 3 maja. Ok. godz. 8 do kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Dusznikach Zdroju wszedł mężczyzna, który posiadał przy sobie przedmiot przypominający broń. Napastnik podszedł pod ołtarz i zaczął celować do księdza.

- Kapłan wycofał się w stronę zakrystii a napastnika w tym czasie obezwładnili parafianie - informuje Radio Wrocław mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d4dl6m0

Duszniki-Zdrój. Napad w trakcie mszy świętej. Mężczyzna celował w księdza z pistoletu

Parafianie nie byli w stanie utrzymać napastnika, który wyrwał się z ich objęć podczas próby doprowadzenia na komisariat. Mężczyzna nie pozostawał jednak zbyt długo na wolności, bo zainteresowała się nim miejscowa policja.

Dr Grzesiowski wyjaśnia, dlaczego należy szczepić dzieci przeciwko COVID-19

- Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany dopiero przez policjantów, którzy przybyli na miejsce. Został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych - dodaje mł. asp. Pieprzycka.

d4dl6m0

Ksiądz z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju po schwytaniu napastnika dokończył odprawianie mszy świętej.

Wiadomo już, że mężczyzna w chwili ataku znajdował się pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie odłożono jednak do wtorku. Zadaniem policjantów będzie ustalenie m.in. czy napastnik faktycznie posiadał broń, czy była to jedynie atrapa.

źródło: Radio Wrocław

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dl6m0

Podziel się opinią

Share
d4dl6m0
d4dl6m0