Trwa ładowanie...
d2uot0z

Dolny Śląsk. Woda w rzekach znów przybiera

Znów podniósł się poziom wody w dolnośląskich rzekach. Na Ziemi Kłodzkiej w poniedziałek w siedmiu miejscach przekroczone były stany alarmowe. Niepokojącą sytuację hydrolodzy odnotowują w Bystrzycy, Kłodzku, Szalejowie, Międzylesiu, Żelaźnie, Stroniu i Krosnowicach. Tam rzeki płyną w podwyższonym poziomie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podnosi się stan wód na dolnośląskich rzekach
Podnosi się stan wód na dolnośląskich rzekach (WP, Fot: Barbara Kwiatkowska)
d2uot0z

Od popołudnia w poniedziałek na terenie powiatu kłodzkiego ogłoszono alarm powodziowy. Wystąpiły liczne podtopienia. Strażacy walczą z żywiołem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert pogodowy dla 10 województw, w tym Dolnego Śląska. Prognozy nie są najlepsze - nadal ma padać.

Stany wód na wodowskazach środkowej Odry poniżej ujścia Nysy Kłodzkiej układają się w strefie stanów wysokich. Ostrzeżenia dotyczą Brzegu, Trestna, Nowej Soli, Połęcka. Niebezpiecznie jest koło Oławy, Ścinawy, Głogowa, Cigacic, Nietkowa.

Dolny Śląsk. Alarmowe stany

Hydrolodzy informują, że w wyniku opadów deszczu obserwuje się gwałtowne wzrosty stanów wód na stacjach wodowskazowych, szczególnie w górnych odcinkach rzek zlewni górskich - Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru, Kwisy. Ale także na Odrze woda podnosi się w związku z przemieszczaniem się fal wezbraniowych.

d2uot0z

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zapewnia, że na bieżąco monitoruje sytuację hydrologiczną na wodach w województwie i współpracuje z centrami zarządzania kryzysowego.

Betelgeza. Tajemnicze gaśnięcie nadolbrzyma. Naukowcy odkryli plamy gwiezdne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uot0z

Podziel się opinią

Share

d2uot0z

d2uot0z