Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. "Rzekoma epidemia". Lekarka nie wierzy w COVID-19. Odsunięta od zawodu

Lekarka ze Stronia Śląskiego w publicznie drwiła z pandemicznych środków ostrożności. Wątpi w istnienie wirusa, obostrzenia nazywała paranoją, a ratowników "biedakami w kombinezonach”. Sąd Lekarski zdecydował o zawieszeniu jej w zawodzie.

Dolny Śląsk. Lekarka, która nie wierzy w COVID-19. "Środki ostrożności niepotrzebne" - twierdzi. Odsunięta od zawoduDolny Śląsk. Lekarka, która nie wierzy w COVID-19. "Środki ostrożności niepotrzebne" - twierdzi. Odsunięta od zawoduŹródło: Jacek SzydÅ‚owski / Forum, fot: RM, Jacek SzydÅ‚owski / Forum
dwy9acg
dwy9acg

Doktor Anna Martynowska, kierowniczka przychodni im. Marianny Orańskiej w Stroniu Śląskim, kandydatka Konfederacji w ostatnich wyborach parlamentarnych, występowała w internetowej telewizji Media Narodowe. W rozmowie z Agnieszką Jarczyk wyznała, że testy na COVID-19 nie mają żadnych wartości diagnostycznych. Podzieliła się też swoją opinią o samym wirusie. Jej zdaniem nie ma czegoś takiego jak COVID-19.

Informacje o pandemii porównała z radiową audycją Orsona Wellsa o inwazji Marsjan na Ziemię. W Ameryce też niektórzy uwierzyli, że słuchowisko to prawda. "Średnio rozgarnięty uczeń liceum zorientował się, że to nieprawda" - skwitowała lekarka. "Ten obłęd ogarnął wszystkie środowiska" - dodawała. I poinformowała, że zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez ministra Łukasza Szumowskiego w związku z wprowadzaniem szeregu epidemicznych zasad i wprowadzeniu społeczeństwa w błąd.

Martynowska uważa, że WHO - światowa organizacja zdrowia dopasowała się do "paranoi", o pismach z Urzędu Wojewódzkiego wprowadzających regulacje mówi "to kabarety". "Biedaki w tych kombinezonach trudzili się bez sensu" - komentowała wszystkie działania ratowników.

Dolnośląska Izba Lekarska po tych występach w programie MN "Stan zakażenia" wszczęła postępowanie przeciwko lekarce. Okręgowy Sąd Lekarski uznał pod koniec lipca, że Anna Martynowska, kwestionując przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przekonując, że epidemii nie ma, sprowadza zagrożenie na pacjentów.

dwy9acg

Dolny Śląsk. Lekarka, która nie wierzy w COVID-19. Odsunięta od zawodu

"Postawa, będąca w opozycji do aktualnej wiedzy medycznej stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów" - napisali orzekający z Izby Lekarskiej. "Zebrane dowody wskazują z dużym prawdopodobieństwem, że lek. Anna Martynowska popełniła ciężkie przewinienie zawodowe" - zaopiniował Sąd Lekarski.

Doktor Martynowska została na pół roku zawieszona w prawach wykonywania zawodu. Według sądu tylko tak można chronić pacjentów i zapobiec rozprzestrzenianiu kolejnych fałszywych i wprowadzających w błąd informacji.

Lekarka ma prawo do odwołania się od tej decyzji. Jeszcze nie wiadomo, czy podejmie jakieś kroki w tej sprawie. W programie telewizyjnym przewidywała, że spotkać ją mogą przykrości. Komentowała, że prawdziwa medycyna będzie musiała zejść do podziemia, a ona napisze książkę o kłamstwach medycyny 2020.

Najazd turystów na Karpacz. O koronawirusie większość z nich zapomniała

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwy9acg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwy9acg