Trwa ładowanie...
dpzk2p3

Dolny Śląsk. Różany tort Marii Antoniny. Festiwal smaków w Zamku Czocha

Arystokratyczne przysmaki, królewskie desery, dania ze średniowiecznego kociołka lub kuchnia rodem z PRL-u - takie kulinarne przygody będzie można przeżyć podczas zaplanowanej na najbliższy weekend Twierdzy Smaków - III Festiwalu Kuchni Historycznej w Zamku Czocha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolny Śląsk. Różany tort Marii Antoniny. Festiwal Smaków w Zamku Czocha
Dolny Śląsk. Różany tort Marii Antoniny. Festiwal Smaków w Zamku Czocha
dpzk2p3

Na brak wrażeń nikt nie będzie narzekał. Próbować będzie można wielu ciekawych potraw, od swojskiej wojskowej grochówki, poprzez czekoladowy przysmak królowej Elżbiety II, do wspomnianego już, przygotowanego według autentycznego historycznego przepisu, ukochanego tortu Marii Antoniny.

Nie tylko obżarstwo będzie dominować na tym trzydniowym festiwalu. Przy okazji będzie można nauczyć się czegoś i poznać tajniki produkcji światowych delikatesów. Będą warsztaty whisky i czekolady w historycznym wydaniu.

Jak co roku organizatorzy zapraszają na degustacje, konkursy, spotkania, wystawy i warsztaty kulinarne. Obiecują opryskliwą bufetową w peerelowskim okienku, której fochy warto będzie znieść dla niebiańskich pierogów, sety i galarety.

dpzk2p3

Ale będzie też mnóstwo wyrafinowanych przysmaków. Średniowieczna kuchnia będzie serwować zupę juhę, przywracającą siły witalne oraz musztardę gruszkową, kwasy chlebowe, soczewicę z pokrzywą i podagrycznikiem.

W kawiarence Marii Antoniny na świeżym powietrzu dostępne będą historyczne ciasta: ”zamkowe duszki”, pierniki wykonane według najstarszej znanej receptury.

I choć to wszystko brzmi bardzo zachęcająco, to nie koniec tych atrakcji. W zamkowej restauracji podawane będą dania związane z dziejami zamku, na przykład pasztecik królowej Bony, zupa cebulowa Ludwika XIV, czy racuchy Elzy.

Dolny Śląsk. Różany tort Marii Antoniny. Pycha!Festiwal smaków w Zamku Czocha

Gości zabawiać będą rycerze i pieśniarze, a w licznych konkursach każdy będzie mógł spróbować sił. Możliwe też będzie zwiedzanie zamku, jednego z najbardziej fascynujących na Dolnym Śląsku, tajemniczej budowli z mnóstwem zakamarków i tajnych przejść, ukrytych nawet w ścianach i w regałach.

dpzk2p3

Ciekawe wydarzenia czekają też na najmłodszych. Zajmą się nimi znakomici animatorzy Hugona Yorka, którzy w magicznym namiocie nauczą przyrządzania czarodziejskich eliksirów, zdradzą zaklęcia i pokażą jak fechtować mieczem.

Organizatorzy przypominają, że z uwagi na pandemię konieczne będzie podjęcie wszystkich zalecanych i obowiązujących działań związanych z sanitarną ochroną. Odwiedzający muszą mieć maseczki i korzystać z wystawionych przy wszystkich stoiskach i w pomieszczeniach środków dezynfekujących.

Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpzk2p3

Podziel się opinią

Share
dpzk2p3
dpzk2p3