Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. Policja oficjalnie ma nowe władze. Minister powołał komendanta wojewódzkiego i jego zastępcę

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Dariusza Wesołowskiego. Z kolei Mariusz Bużdygan został jego zastępcą.

Share
Dolny Śląsk. Policja oficjalnie ma nowe władze. Minister powołał komendanta wojewódzkiego i jego zastępcęŹródło: Policja
dyo6mpd

Od 20 lutego Dariusz Wesołowski pełnił powierzone mu przez Komendanta Głównego Policji obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Teraz insp. Wesołowski już formalnie objął to stanowisko, po tym jak wnioskował o to jego zwierzchnik.

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ma też nowego zastępcę. Został nim Mariusz Bużdygan, którego zadaniem będzie nadzorowanie pionu służby kryminalnej.

Dolny Śląsk. Policja ma nowe władze. Minister powołał zastępców komendanta wojewódzkiego

Wesołowskiego i Bużdygana na stanowiska powołał Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Policji - gen. insp. Jarosława Szymczyka.

ZOBACZ WIDEO: 'Żarłoczna'' czarna dziura. 34 mld razy większa od Słońca

Inspektor Wesołowski służbę w policji rozpoczął w roku 1994. Początkowo był aplikantem. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej na płaszczyźnie wykonawczej i kierowniczej. Był m.in. dzielnicowym, specjalistą sekcji prewencji i zastępcą komendanta komisariatu policji w Zabrzu.

dyo6mpd

W 2008 roku awansował na stanowisko zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, a w roku 2012 został Komendantem Miejskim Policji w tym mieście. Pięć lat później objął stanowisko zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Od 20 lutego 2020 roku pełnił powierzone mu przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Z kolei Mariusz Bużdygan swoją służbę w policji rozpoczął w 2000 roku jako aplikant. W ostatnich latach był m.in. Komendantem Powiatowym Policji w Głogowie. Od 1 kwietnia 2020 roku pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Teraz oficjalnie objął to stanowisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dyo6mpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyo6mpd
dyo6mpd