Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk. Pokoje Życzliwości w szpitalach. Będzie kolejny w Jaszkotlu

Ta akcja przynosi dobre efekty - mali pacjenci mają w szpitalach przyjemne, kolorowe świetlice, miejsca, w których mogą zapomnieć o chorobie, tęsknocie i dolegliwościach. Trzynasty już Pokój Życzliwości powstanie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci im. Jana Pawła II w podwrocławskim Jaszkotlu.

Share
Dolny Śląsk. Pokoje Życzliwości w szpitalach. Będzie kolejny w Jaszkotlu
Dolny Śląsk. Pokoje Życzliwości w szpitalach. Będzie kolejny w JaszkotluŹródło: Materiały prasowe
dullc3m

Pokoje pomaga urządzać Stowarzyszenie Pozytywne.com. Organizacja szuka darczyńców i przekonuje ich do sfinansowania takiej inwestycji, służącej małym pacjentom.

Akcja prowadzona jest już od kilku lat. Jej efektem jest dwanaście działających, niezmiernie potrzebnych w szpitalach świetlic.

Celem Pozytywne.com jest stworzenie takich miejsc zabawy i wypoczynku na każdym oddziale pediatrycznym w Polsce. To już nie kwestia komfortu, lecz zdążanie do normy. Chodzi o dobro chorych dzieci, którym znacznie trudniej niż dorosłym mierzyć się z bólem i trudnościami pobytu w szpitalnej placówce.

dullc3m

Dolny Śląsk. Pokoje Życzliwości w szpitalach. Będzie kolejny w Jaszkotlu

Trzynasty projekt stowarzyszenia będzie służył pacjentom ośrodka leczącego dzieci z porażeniem mózgowym, postępującym zanikiem mięśni, zespołem Downa, zespołem FAS, z niedowładami kończyn, opóźnieniami rozwoju psycho-motorycznego oraz z innymi schorzeniami.

Pokój Życzliwości w Jaszkotlu powstanie w przeznaczonej już dla dzieci świetlicy, która nie była remontowana od 13 lat. Będzie nowa podłoga, mebelki, siedziska, zakupione też zostaną gry edukacyjne, zabawki i multimedia.

Żółte i czerwone strefy w Polsce. "Pieniądze z tarcz powinny trafić do tych powiatów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dullc3m

Podziel się opinią

Share
dullc3m
dullc3m