Trwa ładowanie...
dh91srs

Dolny Śląsk. Koronawirus u redemptorystów. Kwarantanna w kościołach i domach zakonnych

Święcenia kapłańskie w Tuchowie koło Tarnowa 30 maja były zapewne momentem, gdy wirus znalazł okazję do rozprzestrzenienia się w zakonie redemptorystów. Po tej uroczystości trzeba było zamknąć kościoły i domy zakonne zarówno w Tuchowie, jaki i Wrocławiu, Bardzie i Kościelisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolny Śląsk. Koronawirus u redemptorystów. Kwarantanna w kościołach i domach zakonnych
(Materiały prasowe, Fot: materiały prasowe)
dh91srs

Ojciec Mariusz Mazurkiewicz, rzecznik prasowy prowincji warszawskiej redemptorystów poinformował w czwartek, że do 4 czerwca zostały potwierdzone trzy przypadki zachorowań, testom poddani są też członkowie wspólnot zakonnych mający kontakt z zarażonymi.

Kwarantanną objęte zostały domy zakonne redemptorystów w Bardzie w diecezji świdnickiej, w Kościelisku w archidiecezji krakowskiej, w Tuchowie w diecezji tarnowskiej i we Wrocławiu. Zamknięte dla wiernych zostały też kościoły znajdujące się przy wymienionych domach zakonnych.

Koronawirus w zakonie

- Cały czas, dochowując staranności, obserwujemy sytuację w innych wspólnotach zakonnych, gdzie - podkreślamy - nie ma obecnie objawów infekcji. Władze Prowincji Warszawskiej Redemptorystów i przełożeni poszczególnych domów zakonnych współpracują z właściwymi służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Dalsze działania i okres kwarantanny w wymienionych domach są uzależnione od decyzji powyższych służb, które monitorują rozwój sytuacji - napisał w oświadczeniu o. Mariusz Mazurkiewicz.

dh91srs

Wyjaśnił także, że informacje o działaniach, ograniczeniach w sprawowaniu posługi duszpasterskiej i trwaniu kwarantanny będą podawane na bieżąco na stronach internetowych poszczególnych domów zakonnych i parafii, jak również w mediach społecznościowych.

Redemptoryści z bazyliki mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie już w środę powiadomili parafian o mszach bez udziału wiernych. Polecali transmisję w sieci, a po sakramenty odsyłali do innych świątyń.

Ojciec Mariusz Mazurkiewicz podkreśla, że święcenia w Tuchowie koło Tarnowa odbyły się przy zachowaniu wszelkich obowiązujących przepisów władz sanitarnych i kościelnych, a osoby, które stały się źródłem zakażenia w zakonie z całą pewnością nie były tego świadome.

dh91srs

Czapka chroniąca przed 5G? "Nie działa. Kawałek szmatki za 199 zł"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh91srs

Podziel się opinią

Share

dh91srs

dh91srs