Trwa ładowanie...
dpzk2p3

Dolny Śląsk. Jednak wolno biegać? Karkonoski Park Narodowy się tłumaczy

Karkonoski Park Narodowy odniósł się do informacji pojawiających się w mediach, jakoby zakazywał organizacji na swoim terenie biegów czy maratonów. KPN twierdzi, że to nieprawda i tłumaczy się z ostatnich decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolny Śląsk. Jednak wolno biegać? Karkonoski Park Narodowy się tłumaczy
Dolny Śląsk. Jednak wolno biegać? Karkonoski Park Narodowy się tłumaczy (Facebook - KPN)
dpzk2p3

Jak pisaliśmy we wtorek w WP Wrocław, zgodnie z obecnym regulaminem Karkonoskiego Parku Narodowego, turyści na szlakach mogą jedynie uprawiać turystykę pieszą i rowerową. Oznacza to zakaz organizacji biegów czy maratonów. Wywołało to oburzenie organizatorów imprez tego typu w tym regionie.

"Dyrektor uznał, że wirus rozprzestrzenia się wśród biegaczy, a między zwykłymi turystami już nie. Zakazuje wstępu do parku zawodnikom wszystkich imprez sportowych. Nie chce robić tłumów na szlakach, choć w tym samym czasie na Śnieżkę wejdzie tysiąc osób” - czytamy na profilu facebookowym Festiwalu Biegowego Chojnik/Rudawy.

Dolny Śląsk. Karkonoski Park Narodowy się tłumaczy

"W ostatnich dniach pojawiają się w sieci informacje, że KPN zakazuje biegania na terenie Parku - nie jest to prawdą. Nie jest także prawdą, że obowiązuje zakaz imprez biegowych" - napisał w czwartek Karkonoski Park Narodowy w mediach społecznościowych.

dpzk2p3

ZOBACZ WIDEO: Debata prezydencka 2020. Drwiny z pytań do kandydatów. "Niezły odlot"

Jak tłumaczy KPN, dyrektor parku musiał cofnąć zgodę na organizację imprez na jego terenie, co ma związek z pandemią koronawirusa i nowymi rygorami bezpieczeństwa.

"W świetle obowiązujących przepisów imprezy sportowe w takim kształcie w jakim były zgłoszone nie mogą się odbyć. Dotyczy wszystkich rodzajów imprez sportowych, nie tylko biegów" - wytłumaczył Karkonoski Park Narodowy.

dpzk2p3

Koronawirus. Karkonoski Park Narodowy pozwala biegać, ale...

Jak zwrócił uwagę KPN, organizatorzy biegów czy maratonów nadal mogą zgłaszać chęć tworzenia tego typu imprez. Muszą jednak zaproponować rozwiązania zgodne z obecnymi przepisami sanitarnymi.

"Niestety nie umiemy powiedzieć jakie będą przepisy na dzień organizacji tych imprez, co stawia przed organizatorami naprawdę trudne wyzwanie. Nie chcemy i nie możemy przyczyniać się do rozprzestrzeniania choroby, z którą z takim trudem walczy cały świat" - wyjaśnił KPN.

Czytaj także: Wrocław. Kto wygrał I wojnę światową? Czeka na nas specjalna wystawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dpzk2p3

Podziel się opinią

Share
dpzk2p3
dpzk2p3