Trwa ładowanie...
d42wtlq

Dolnośląskie: wzmożone działania policjantów na drogach w związku z 11 listopada

Od dziś w całym kraju rusza policyjna akcja "listopadowy weekend". Policjanci skupią się na tzw. "kaskadowym pomiarze prędkości". Wzmożone kontrole będą prowadzone przez cały długi weekend. Funkcjonariusze spodziewają się nasilonego ruchu na drogach w związku z 11 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoczęła się akcja "listopadowy weekend". Ponad 5000 funkcjonariuszy skontroluje prędkość polskich kierowców.
Rozpoczęła się akcja "listopadowy weekend". Ponad 5000 funkcjonariuszy skontroluje prędkość polskich kierowców. (Materiały prasowe, Fot: GITD)
d42wtlq

Akcja "listopadowy weekend"

Akcja "listopadowy weekend" zakończy się o godzinie 22 w Święto Niepodległości. Już dziś, od wczesnych godzin porannych, na drogi w całej Polsce wyruszyło ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy. Policjanci będą kontrolować prędkość w terenie zabudowanym i poza nim, zarówno w punktach pomiaru, jak i w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach.

Kaskadowy pomiar prędkości

Do godzin wieczornych 11 listopada funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prawidłową prędkość kierowców. Policjanci skupią się przede wszystkim na miejscach, w których często dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną szybkością. "Kaskadowy pomiar prędkości" będzie polegał na jednoczesnej kontroli na kilku odcinkach drogi z udziałem przynajmniej dwóch patroli. Policja przewiduje wzmożony ruch na drogach ze względu na Święto Niepodległości i długi weekend.

d42wtlq

"Listopadowy weekend" i zmiany dotyczące kontroli

Jest to pierwsza akcja policyjna po wprowadzeniu zmian dotyczących kontroli ruchu drogowego. W czwartek 7 listopada weszło w życie rozporządzenie, zgodnie z którym pojazdy kontrolujące ruch mogą zatrzymywać się w miejscu zakazanym, jeśli nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa. Według nowych przepisów w przypadku tzw. "szybkich testów trzeźwości" funkcjonariusz nie musi się legitymować. Większość zasad dotyczących kontroli nie uległa jednak zmianie, część została tylko przepisana do rozporządzenia, a w prawie funkcjonuje już od 20 lat.

d42wtlq

Podziel się opinią

Share

d42wtlq

d42wtlq