Trwa ładowanie...

Dolnośląskie. Dobre informacje dla pasażerów kolei. Pociągi wrócą do Karpacza

Marszałek Cezary Przybylski, przedstawiciele zarządu województwa i sejmiku wojewódzkiego omawiali z samorządowcami z gmin Karpacz, Mysłakowice, Podgórzyn i Związku Gmin Karkonoskich szczegóły rewitalizacji linii kolejowych z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar. Wspomniane trasy znajdują się na długiej liście połączeń, które w ostatnim czasie przejął samorząd województwa dolnośląskiego.

Share
Dolnośląskie. Dobre informacje dla pasażerów kolei. Pociągi wrócą do Karpacza
Dolnośląskie. Dobre informacje dla pasażerów kolei. Pociągi wrócą do KarpaczaŹródło: Materiały prasowe
d3bo14a

- Przejmowanie i rewitalizacja linii to część naszego projektu odbudowy kolei na Dolnym Śląsku. Chcemy przywrócić pociągi między innymi na trasy z Jeleniej Góry do Kowar i Karpacza, co ułatwiłoby dojazd do okolicznych miejscowości mieszkańcom Kotliny Jeleniogórskiej, ale też turystom - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dolnośląskie. Dobre informacje dla pasażerów kolei. Pociągi wrócą do Karpacza

Linie nr 308 i 340 łączące Kowary z Jelenią Górę oraz Karpacz z miejscowością Mysłakowice to trasy nieczynne od kilkudziesięciu lat. W czerwcu Samorząd Województwa Dolnośląskiego oficjalnie przejął połączenia od PKP. To pierwszy krok w kierunku rewitalizacji linii i przywrócenia na nich pociągów.

- To bardzo ważna inwestycja, na którą czeka wielu Dolnoślązaków. Do rewitalizacji przewidziany jest odcinek Jelenia Góra - Kowary Górne o łącznej długości 25 kilometrów z opcjonalnym odgałęzieniem do Karpacza o długości siedmiu kilometrów - tłumaczy Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

d3bo14a

Sensacja we Wrocławiu. W trakcie budowy śmietnika budowlańcy odkryli coś zaskakującego

- Linia ta nie tylko wzmocni ruch turystyczny w regionie, ale przede wszystkim ułatwi mieszkańcom regionu dojazd do miejsc pracy i edukacji, a także ośrodków zdrowia, kultury czy sportu - dodaje.

W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz Karpacza, wójt Mysłakowic oraz przedstawiciele Związku Gmin Karkonoskich i gminy Podgórzyn.

d3bo14a

Planowana inwestycja realizowana będzie etapami. Prace zakładają rewitalizację 10 kilometrowego odcinka z Jeleniej Góry do Mysłakowic, 15 kilometrowego fragmentu z Mysłakowic do Kowar Górnych i 7 kilometrową trasę z Mysłakowic do Karpacza.

- To świetny przykład na renesans połączeń kolejowych. Sieć linii kolejowych jeszcze na początku lat 50. i 60. XX wieku była bardzo rozbudowana. Potem nastąpił proces niedoinwestowania, postępującej dewastacji. Chcemy ten proces odwrócić poddając kompleksowej rewitalizacji linie kolejowe z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar - mówi Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bo14a

Podziel się opinią

Share
d3bo14a
d3bo14a