Trwa ładowanie...
d1bk976

Autostrada A4 – bramki przejdą do historii? Szykują się zmiany w opłatach na A4

Ministerstwo Infrastruktury wzięło pod lupę korki na A4. System opłat między Wrocławiem a węzłem Sośnica (Gliwice) czekają poważne zmiany. Jak już niebawem będziemy płacić za przejazd autostradą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GDDKiA zlikwiduje punkt poboru opłat na A2 w okolicach Pruszkowa (East News)
d1bk976

System video tolling na A4

System video tolling będzie umożliwiał automatyczny pobór opłat po tym jak kamery zidentyfikują numer rejestracyjny pojazdu. System przyjął się m.in. u naszych południowych sąsiadów – Słowaków. Korzystanie z systemu będzie wymagało zainstalowania aplikacji telefonicznej oraz przypisania numeru rejestracyjnego do karty płatniczej. Dzięki rozwiązaniu nie będziemy pobierać biletu w punkcie, nie będzie również konieczne zatrzymywanie się przed samymi bramkami - wystarczy, że pojazd zwolni. Pieniądze za przejazd autostradą będą automatycznie pobierane z naszego konta.

Kiedy zmiany w opłatach na A4?

d1bk976

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że zmiany zostaną wprowadzone od lipca przyszłego roku. System video tolling będzie funkcjonował obok płatności automatycznej ViaAuto. Taki sposób poboru opłat sprawdził się już na autostradzie A1 (odcinek Toruń-Gdańsk), a także na A4 (pomiędzy Katowicami i Krakowem).

Podziel się opinią

Share

d1bk976

d1bk976
d1bk976