Trwa ładowanie...
d3vh72k

Akcja ZNICZ 2019 – podsumowanie. Bilans wypadków na Dolnym Śląsku w długi weekend

Dolnośląscy policjanci podsumowali sytuację na drogach w trakcie długiego weekendu, związanego z obchodami dnia Wszystkich Świętych. Akcja ZNICZ 2019 była prowadzona od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada. Czy na dolnośląskich drogach było bezpieczniej niż w poprzednich latach?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja
Policja (Materiały prasowe, Fot: Policja)
d3vh72k

Bilans wypadków na Dolnym Śląsku w weekend Wszystkich Świętych

W trakcie całej akcji ZNICZ 2019, czyli od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada, na dolnośląskich drogach doszło w sumie do 19 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. 2 listopada doszło do jedynego wypadku śmiertelnego w trakcie całego długiego weekendu. Do tragedii doszło w powiecie polkowickim, kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie nad kierownicą i zderzył się z samochodem marki Citroen. 58-letni kierowca Citroena nie przeżył.

Pijani kierowcy na dolnośląskich drogach

Kontrole policjantów doprowadziły do zatrzymania 75 kierowców z powodu prowadzenia pod wpływem alkoholu. W sumie funkcjonariusze interweniowali ponad 4,6 tysiąca razy, doprowadzili do zatrzymania za kradzież 245 osób, zatrzymali również ponad 100 poszukiwanych. Policja podkreśla, że tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych cechowały się wyższym bezpieczeństwem niż w poprzednich latach. Mimo największego natężenia ruchu, szczególnie bezpiecznym okazał się w tym roku dzień Wszystkich Świętych.

d3vh72k

Akcja ZNICZ 2019

W trakcie tegorocznej akcji ZNICZ, funkcjonariusze skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszych w rejonach nekropolii, jak i zagwarantowaniu płynnego dojazdu do cmentarzy. Dolnośląscy policjanci udzielali również wskazówek kierowcom i pieszym, w przypadku zmian w organizacji ruchu. Działania prowadzone na drogach wspierali funkcjonariusze, obserwujący sytuację z policyjnego helikoptera. Policjanci z wydziałów prewencyjnych i kryminalnych zwracali szczególną uwagę na ochronę obywateli przed kradzieżami.

d3vh72k

Podziel się opinią

Share

d3vh72k

d3vh72k