Trwa ładowanie...
d4e3tyt

1 listopada na dolnośląskich drogach. Czy dzień Wszystkich Świętych minął pod znakiem bezpieczeństwa? Sprawdź jak wyglądała sytuacja na trasach

Policja podsumowała sytuację na dolnośląskich drogach w dniu Wszystkich Świętych. 1 listopada to tradycyjnie dzień największego natężenia ruchu zarówno na cmentarzach, jak i na trasach. Czy na Dolnym Śląsku było tego dnia bezpiecznie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci kontrolowali zarówno drogi dojazdowe, jak i rejony cmentarzy. Działania prowadzone były również z powietrza.
Policjanci kontrolowali zarówno drogi dojazdowe, jak i rejony cmentarzy. Działania prowadzone były również z powietrza. (Policja)
d4e3tyt

Podsumowanie Dnia Wszystkich Świętych

Pomimo ogromnego natężenia ruchu zarówno na drogach, jak i na cmentarzach, policjanci odnotowali tylko dwa wypadki drogowe w dniu 1 listopada – w obu przypadkach nie było ofiar śmiertelnych. Dolnośląscy funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia płynności ruchu, szczególnie w okolicach nekropolii i na drogach dojazdowych.

Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich, czuwali funkcjonariusze z oddziałów drogówki, prewencji i kryminalnego. W ramach akcji ZNICZ 2019 zaostrzono kontrole, by wyeliminować kierowców, którzy mogli realnie zagrażać pozostałym podróżującym. Dodatkowo funkcjonariuszy pracujących na dolnośląskich drogach wspierali policjanci, którzy kontrolowali sytuację na trasach z powietrza.

d4e3tyt

W ramach kontroli zatrzymano 18 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Nie był to zły wynik w porównaniu z poprzednimi latami. Policjanci są również zadowoleni z bezpieczeństwa na cmentarzach – wzmożone patrole przyczyniły się do braku incydentów związanych m.in. z kradzieżami. Pamiętać należy, że podsumowanie całej akcji ZNICZ dopiero przed nami, jednak statystyki z dnia Wszystkich Świętych mogą napawać optymizmem.

d4e3tyt

Podziel się opinią

Share
d4e3tyt
d4e3tyt